OCHRANA NAŠEHO MAJETKU

18.12.2020

Pro spoustu lidí je vlastní nemovitost jedním z největších majetků v jejich životech. Mají v něm většinu svých peněz. Proto nemít ji pojištěnou je naprosto zbytečné a velké riziko a jedná se dnes o samozřejmý typ pojištění, který člověk řeší. I tady však platí, že je potřeba ho pravidelně aktualizovat. Vždy musí odrážet aktuální ceny, protože v opačném případě by se mohlo stát, že bude pojištění zastaralé a nemovitost bude zajištěná nesprávně. V případě jakékoli škody pak může pojišťovna uplatňovat tzv. podpojištění, tzn. krátila by pojistné plnění. Nedostali byste pak tolik peněz, kolik byste potřebovali.

Velmi vhodné je mít pojištěnou nejen "obálku", ale také vnitřek, ve finančním světě nazývaném "domácnost". Pod pojištěním domácnosti si můžeme představit vybavení domu či bytu.
Za další ochranu našeho majetku jistě můžeme zařadit i správné pojištění auta. Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, tzv. povinné ručení, je povinné pro každého vlastníka motorového i nemotorového vozidla. Vhodné je mít povědomí i o možnosti havarijního pojištění. To nám může pomoci například v případě krádeže, či nehody vlastní vinou. I tady opět platí, že je dobré tato pojištění čas od času aktualizovat.
Posledním typem pojištění, které v této oblasti dnes zmíníme, je pojištění odpovědnosti v běžném občanském životě. To nás může ochránit v případě, že uděláme škodu někomu třetímu. Jedná se o jedno z důležitých a základních pojištění. Sice nepředpokládáme, že bychom je někdy potřebovali využít, ale může nás ochránit před mnohamilionovými škodami, které můžeme nechtěně způsobit.


❓ Víte, že v rámci pojištění domácnosti můžete mít zajištěnou prodlouženou záruku elektroniky či mít vyřešené pojištění pro případ jejího rozbití za výrazně nižší ceny, než nabízí e-shopy ke konkrétně kupovanému zboží?


Ing. Gabriela Miholová, Ing. Philip Regueyra - ZFP BRNO