Zajímají Vás životní příběhy našich klientů?


Můžete se jimi inspirovat k řešení Vaší situace.


Vaše příběhy

Petr s čerstvým diplomem v ruce

Petr právě dokončil vysokou školu a vstoupil do světa dospělých. S novým diplomem v ruce a plným nadšením se připojil k pracovní síle. S novou prací se objevila také nová výzva - bydlení. Bydlet s rodiči už nechtěl, chtěl svůj vlastní kout.

Nastal čas prozkoumat možnosti. Slyšel o hypotékách, ale to byl pro něj zatím neprobádaný terén. Vyrazil tedy na internet a začal studovat. Po několika hodinách pročítání různých článků a návodů si začal uvědomovat, že hypotéka by pro něj mohla být řešením.

Protože však s financováním bydlení neměl žádné zkušenosti, rozhodl se kontaktovat nás, hypoteční specialisty. S lehkou nervozitou ve svém hlasu popsal svou situaci a zájem o hypotéku. Philip mu ochotně vysvětlil všechny detaily, na základě několika vstupních dat mu propočítal možnosti financování a pomohl mu najít vhodný hypoteční produkt.

Poté ještě následovala společná schůzka i s rodiči, kteří díky dlouhodobému pravidelnému odkládání měli pro syna připravenou startovní finanční rezervu a chtěli mít jistotu, že peníze poslouží na jimi zamýšlený účel. Naspořené peníze v tuto chvíli Petrovi velmi pomohly, protože díky nim mohl žádat o hypoteční úvěr jen on sám a ručit mohl pouze svou novou budoucí nemovitostí.

Eva, Honza a jejich společná budoucnost

Eva a Honza se potkali během studií. Jakmile oba dokončili školu a nastoupili do zaměstnání, začali vážně uvažovati o společné budoucnosti. Jednou z těch velmi důležitých věcí, které chtěli udělat společně, bylo koupit si první vlastní byt.

Po dlouhých diskuzích a plánování se rozhodli prozkoumat možnosti hypotéky. Ze střední školy se znali s Gabčou a ač spolu dlouho nebyli v bližším kontaktu, díky sociálním sítím věděli, že hypotéky jsou její parketa. Věděli také, že spolupracuje s více bankami a že jim tak může pomoci ušetřit čas namísto toho, aby jednotlivé banky obíhali sami. Rozhodli se ji tedy kontaktovat a požádali ji o hypoteční konzultaci.

Když zjistili, že jsou schopni si hypotéku dovolit a koupit si díky ní vlastní byt, byli Eva s Honzou nadšení. Byli rádi za kompletní informace a už věděli, že mohou začít hledat vhodné bydlení. Po několika prohlídkách svůj sen našli - útulný byt na okraji města, ve kterém se aktuálně zabydlují.

Hypotékou to však neskončilo. Řešilo se rovněž pojištění kupovaného bytu, životní pojištění pro případ nenadálých situací a také se společně s Philipem mrkli na možnosti dlouhodobého odkládání peněz, díky kterým hypotéku nebudou muset splácet celých 30 let, ale budou mít vytvořenou rezervu na to ji splatit výrazně dřív. 


Lukáš, jeho rodina a blížící se konec fixace

Martina a Lukáš si před pěti lety vzali hypotéku na svůj první rodinný dům. Byli šťastní, že mohli poskytnout svým dětem stabilní domov.. Nicméně teď se blížil konec fixace jejich hypotečního úvěru a proto začali uvažovat o tom, co dál.

Sedli si a pečlivě promýšleli své možnosti. V ruce měli nabídku úrokové sazby na nové fixační období od stávající banky, ale nepřišla jim zcela výhodná. Proto po pěti letech znovu kontaktovali Gabču a Philipa, aby zjistili, jaké podmínky na trhu aktuálně jsou. Ti jim po zpracování hypoteční analýzy jejich domněnku potvrdili - dvě jiné banky na trhu jim byly ochotny nabídnout výrazně lepší podmínky, než ta aktuální, která jim navíc nevyšla vstříc ani na žádost o snížení sazby.

Řešilo se tak refinancování stávající hypotéky k nové bance. Tento krok jim umožnil snížit měsíční splátky a v dlouhodobém horizontu tak ušetřit nemalé peníze. Ušetřené finance se navíc v návaznosti na čerstvě zpracovaný finanční plán rozhodli pravidelně odkládat. Na základě hovoru s Gabčou a Philipem si totiž uvědomili, že nechtějí čekat až na důchodový věk, ale chtějí si. vytvořit finanční rezervu, ze které budou čerpat rentu, už do svých 55 let věku, Byli velmi příjemně překvapeni, když zjistili, že se jedná o částku, kterou si mohou i při splátce hypotéky dovolit odkládat, aniž by to zatížilo jejich rodinný rozpočet.

Ať už řešíte jakoukoli životní či finanční situaci, neváhejte se na nás obrátit.

Rádi Vám podáme pomocnou ruku.